Laktační poradenství poskytuji v pohodlí vašeho domova a v případě, že jste ještě v porodnici tak za vámi přijedu i tam.
Co můžete očekávat:
  • informace, které potřebujete pro úspěšné kojení vědět již v těhotenství aby mohlo vaše dítě poprvé sát mléko tak, že se samo přisaje bez pomoci kohokoli jiného k vašemu prsu

  • podpořím vaše dítě k samovolnému přisátí v savčí pozici (vertikální), kterou považuji ze svých dlouholetých zkušeností jako nejideálnější pro dítě i pro vás

  • naučím vás zhodnotit, zda vaše miminko vypije dost mléka a co dělat při mnohých problémech s kojením ( bolestivé či poraněné bradavky, špatně se přisávající dítě, kousání, časté noční kojení apod.)

  • poradím vám, jak pokračovat s kojením po 6. měsíci věku dítěte a kdy a jak zavádět příkrmy

  • podpořím vás v rozhodnutí k dlouhodobému kojení

  • s podporou kojení úzce souvisí podpůrná skopinka pro kojení a kontaktní rodičovství, kterou vedu ve Zlíně právě pro vás

Odborné laktační poradenství je závislé především na pozorování kojení, nelze jej tedy provádět po telefonu.

Jestliže mi zavoláte, ráda vám poskytnu odpověď na aktuální otázku, ale pro vyřešení vašeho problému s kojením je osobní návštěva téměř vždy nezbytná. Po telefonické konzultaci je možno využít toto číslo mého účtu: 2700348138/2010 jako poděkování za můj čas.

Při podpoře kojení nepoužívám galaktoga, tedy léky, které svými nežádoucími účinky podporují tvorbu mléka.

Tvorbu mléka nejefektivněji a nejbezpečněji podporuje kontakt kůže na kůži, kojení dle potřeb dítěte a podpora zdravého mateřského chování.

Má podpora kojení spočívá v tzv. bezkontaktním poradenství (hands off). Na každé poradenství vozím tzv. "manipulační panenku" pomocí které vám ukážu nejen polohu, v které bude vaše kojení nejefektivnější ale třeba i držení dítka při potřebě omytí, či vhodnou polohu pro praktikování bezplenkové komunikační metody.