Nošení dětí je součástí kontaktního rodičovství, tedy nejpřirozenější formy péče o dítě.
U rodičů posiluje důvěru ve vlastní rodičovské schopnosti a dětem přináší spokojenost a naplnění jejich potřeb.

O potřebě tělesného kontaktu píše Meredith Small v knize Naše děti, naše světy následující:  „Kojenec na biologické úrovni očekává neustálý tělesný kontakt a stejnou péči, jaké se dostávalo kojencům před miliony let, kdy se  jejich potřeby utvářely. Ale v některých kulturách, jako jsou industrializované země Evropy a Severní Ameriky, rodiče volí daleko volnější vztah k miminkům. Ukládají je do postýlky a do autosedačky místo toho, aby je nosili pořád s sebou, krmí je podle daného harmonogramu, místo kojení na přání, a na nepohodlí miminka nereagují tak rychle. Tento styl garantuje rodičům jistou svobodu, ale vybírá si svou cenu- plačící miminko, které není biologicky přizpůsobeno kulturním změnám.“ 

Nošení dětí se věnuji již mnoho let, na vlastní kůži jsem jej začala praktikovat v roce 2005 a od té doby se můj pohled na potřeb tělesného kontaktu dětí i matek ještě více ukotvil. Jsem absolventkou kurzu pro lektorky a poradkyně nošení dětí u Anny Pohořálkové.

 

Rodičům hledajícím informace o kontaktním rodičovství a nošení dětí nabízím individuální podporu a doporučení toho ideálního způsobu nošení pro vás a vaše dítě. 

Má podpora spočívá v tzv. bezkontaktním poradenství (hands off), naučím vás vázat vaše dítě do šátku s pomocí  "manipulační panenky" s kterou si můžete cvičně vyzkoušet vázání do šátku i vy. 

Nabízím i skupinové kurzy zaměřené na kontaktní rodičovství a nošení dětí, oznámení o kurzech najdete vždy zde.
Skupinové kurzy jsou určeny pro 2-3 ženy, většímu počtu se dle dlouholetých zkušeností mnoha lektorek nelze věnovat individuálně a mým cílem je právě individuální podpora, protože každá žena a dítě potřebují jinou podporu v rámci nošení i kontaktního rodičovství.